Ortadoğu'nun en iyi forumu

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Başbakan Erdoğan: Bu ülkede müslümanlar da sorunlar yaşıyor

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Admin

avatar
Admin(takım kaptanı)
Admin(takım kaptanı)
Başbakan Erdoğan: Bu ülkede müslümanlar da sorunlar yaşıyorAk Parti'nin MYK Toplantısının ardından bir açıklama yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda son bir ayda iç ve dış siyasi gelişmeleri, sosyal ve ekonomi politiklaranı değerlendirdiklerini belirtti.

Yaptığı açıklamanın ardından basın mehsuplarının sorularını cevaplandıran Erdoğan Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın yurtdışında yaptığı 'Türkiye'de müslümanlar da inaçlarını yaşamakta sorun yaşıyor' açıklamasını şöyle değerlendirdi:
"Dışişileri Bakanı'nın açıklamalarını tam olarak bilmiyorum. Kendisiyle bu konuyu henüz görüşmüş değilim. Ülkemdeki değişik dini gruplar gibi bu ülkenin yüzde 99'unu oluşturan Müslümanların, yani bizler de zaman zaman yaşadığı sorunları dile getirebiliriz. Kimse Türkiye'de Müslümanların sorunları yok diyemez" dedi. Erdoğan inançla ilgili yaşanan sorunların neler olduğu konusunda ise Diyanet'i adres olarak gösterdi.


Erdoğan, Vakit Gazetesi ve Önder Sav arasındaki dinleme kayıtlarıya ilgili son bilgilerin kendisine ulaşmadığını ifade etti.


CHP İYİMSER HAVAYI SABOTE ETTİ

Erdoğan 'dinleme' iddiları konusunda ise şunları söyledi:

Biz ülkemizi kalkındıracak hizmetler için toplu açılışlar gerçekleştirirken,
bu kadar azimli bu kadar kararlı bir şekilde mesai sarf ederken ne yazıkki CHP yapıcı eleştirileri ile buna katkıda bulunmak yerine gündem saptırma hamlelerinde bulunuyor.

Milletimizin umutlarını kırmak, karamsarlığa sevk etmek, bu iyimser, güzel ortamı zehirlemek için gayret içindeler.

GAP eylem planının meydana getirdiği olumlu havayı izana sığmayacak ithamlarla sabote etme gayreti içine girdiler.

CHP ve Sayın ****** bu siyasi söylemi ve kendi hayal dünyalarında yaşamayı artık bırakmalıdır. Bu millete ve devlete de zarar verir hale gelmiştir

Önder Sav ve Vali arasında geçtiği belirtilien konuşmalar günlük bir gazete yayınlandı. CHP muhatabı olan gazete ile ilgili yargıya mı başvurdu?. 5 gün gecikmeli olarak savcılığa başvurdu. Bu gazeteyi 5 gün sonra mı okudular?.

Kendi iddiasını ciddiye alan birinin yapacağı iş bu mudur? Dostlar savcılıkta görsün davranışı mıdır?

GAP EYLEM PLANINI BEKLEDİLER

GAP Eylem planını açıklamamızı bekledi. Gazete ortadayken doğrudan partimizi, hükümetimizi ve güvenlik güçlerini hedef alan suçlamalarda bulundu.


Bunun tek bir izahı var. CHP planlayarak, bilerek, isteyerek, ülkenin iyimser gündemini kundaklamıştır. Ortalığı ateşe verdikten sonra şimdi de nasıl kaçarımın hesabını yapıyor. Bu işten nasıl sıyrılırımın hesabını yapıyor.


YA İDDİALARI KANITLAYACAK YA DA İDDİALARIN ALTINDA KALACAK

O kadar kolay değil. Kaçamazsın kaçamayacaksın, AK parti olarak hükümet olarak bu işin peşini bırakmayacağız gerçekler mutlaka ortaya çıkacak.

****** ya bu iddaları kanıtlmayacak ya da bu iddiaların altında kalacak.
CHP için bu işten başka türlü kurtuluşun yolu yoktur olmayacaktır. İspat edecektir.
Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, hangi deliğe girerlerse girsinler arkalarında olacağız.

SAV ÖZÜR DİLESİN

CHP Genel Başkanı ve Genel Sekreteri'nin iddialarını anlamakta zorluk çekiyoruz. Bir vatandaşımızın dini duygularıyla alay eden ve Peygamberimizi tahkir eden Sav'ın telaşını anlıyorum. Sav önce çıkıp özür dilemesi lazım. Ama hala özür dilememiştir. Dileyememiştir Bunlar yanlışlarını hatalarını ancak böyle gideriyorlar.
sayın sav milletin değerlerine yönelik hakaretlerinizden kurtulmak için kendinize avukat aramayın. Sizin dilinizden çıkacak. Başka çıkış yolları aramayın gerçekleri çarpıtarak yalan ve iftiralarla sonuca varılmaz.
CHP hala tek parti olmanın özlemi içinde. 40'lı yılların CHP'sini hasretle arıyorlar. Bu durumu sadece nostaljik bir özel olarak değerlendirmek mümkün değil Sayın Sav, devletin valisi CHP'nin il başkanı sanıyor. Valiler artık CHP'nin il başları değildir olamaz, o devirler artık çok gerilerde kaldı.
****** yatıp kalkıp kadrolaşma içinde olduğumuzu söylüyor. Bolu Valisi 5 yıldır orada görev yapıyor eğer kadrolaşma içinde olsaydık o valiyi ordan çoktan görevden alırdık.
Bu ülkede kadrolaşmanın önderi, mihmandarı CHP'dir. Son gelişmeleri siyasi ahlakla bağdaştırmak mümkün değildir. Sayın ****** kuru gürültüyle bu gerçekleri saklayamaz. CHP'nin içine düştüğü bu ibret verici durumu milletin takdirine havale ediyorum.

Kullanıcı profilini gör http://kosar.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz